KUNSTNERE

Vælg kunstart
Bodil Rasmussen
Bodil Rasmussen
Billedtæpper, patchwork m.m.
Tel: 40 76 73 31
dilledesign@gmail.com

1

Elin Steffensen
Elin Steffensen
Akryl på lærred
Tel: 61 68 05 12
Esteffensen91@gmail.com

2

Hanne Langebæk
Hanne Langebæk
Maleri
Tel: 25 14 31 72
langebaek@kunstens.gallery

3

Knud Verner Knudsen
Knud Verner Knudsen
Skulptur
Tel: 20 65 00 31
kvernerk@yahoo.dk

4

Kat Lassen
Kat Lassen
Haveskulpturer og eventyrlige historier
Tel: 22 99 69 96
katlassen@outlook.dk

6

Vivi Hjorth Hansen
Vivi Hjorth Hansen
Akryl på lærred
Tel: 29 41 62 94
info@vivispryd.dk

7

Susanne Isabella Frederiksen
Susanne Isabella Frederiksen
Malerier med collage, olie og akryl
Tel: 26 36 88 80
susanneif@hotmail.com

8

Ann Helen Stangbye Madsen
Ann Helen Stangbye Madsen
Maleri
Tel: 24 45 85 81
annhelen_stangbye@hotmail.com

11

Birgitte Bruun Rasmussen
Birgitte Bruun Rasmussen
Tekstile materialer anvendt til frit broderi, filt og tekstiltryk
Tel: 22 25 11 88
kontakt@tekstilmagi-shop.dk

12

Vibeke Rønholt
Vibeke Rønholt
Acryl på lærred og tryk
Tel: 22 92 71 36
vibeke.ronholt@gmail.com

14

Finn Schmøde
Finn Schmøde
Træ
Tel: 40 11 65 53
finnschmoedeart@gmail.com

15

Christine Munch Petersen
Christine Munch Petersen
Akrylmaling på lærred og trætallerkener
Tel: 53 70 46 57
christine.munch1966@gmail.com

16

Aksel Kubert
Aksel Kubert
Oliemaleri
Tel: 61 75 15 07
akselkubert@godmail.dk

17

Tina Sommer Paaske
Tina Sommer Paaske
Hjemmefarvede tekstiler og tråd
Tel: 23 41 14 40
Paaske.tina@gmail.com

5

Kirsten Andersen
Kirsten Andersen
Maleri
Tel: 30 40 95 01
Dragehojvej@gmail.com

18

Annette Hvidt
Annette Hvidt
Drivtømmer, strandsten, strandskaller mm
Tel: 40 58 84 38
hvidt@holmegaard.mail.telia.com

9

AnnMari Jensen
AnnMari Jensen
Akrylmalerier
Tel: 20 67 27 62
annmaribrun@gmail.com

19

Hanne Nøhr
Hanne Nøhr
Akrylmaleri, Blandform og små stenfigurer
Tel: 20 89 33 10
noehr@noehr-art.dk

21

Benny Bondo
Benny Bondo
Oliemalerier, skulptur og akvarel
Tel: 53 34 18 32
bondo@bondo-art.dk

20

Jørgen Peter Osted
Jørgen Peter Osted
Skulptur: Ler, Granit, Marmor, Bronze og Tegninger
Tel: 23 98 00 28
peterosted@hotmail.com

23

Hanne Sørensen
Hanne Sørensen
Akryl på lærred, abstrakt, figurativt
Tel: 51 89 75 44
Hannesatelier4700@gmail.com

24

Max Fanke Nielsen
Max Fanke Nielsen
Trædrejning
Tel: 40 20 00 37
mmmfranke@gmail.com

10

Kirsten Markersen
Kirsten Markersen
Akryl på lærred
Tel: 20 82 89 64
kbmarkersen@gmail.com

13

Brad Mossman
Brad Mossman
Maleri og Tegninger – Akryl og blæk
brad@bmossman.com

30

Anke Jensen
Anke Jensen
Maleri og collage
Tel: 22 27 25 21
ankejensen@live.com

31

Anna Johansen
Anna Johansen
Keramik og maleri
Tel: 31 36 24 65
anna@anagon.dk

32

Kurt Terp
Kurt Terp
Skulpturer
Tel: 21 70 90 06
Kurt.j.terp@gmail.com

22

Iben Bjerre
Iben Bjerre
Akryl på hørlærred
Tel: 60 88 32 03
Ibenbjerre@gmail.com

34

Kirsten Karlshøj
Kirsten Karlshøj
Abstrakt acryl
Tel: 23 62 08 13
kirstenpkarlshoj@gmail.com

35

Marie Larsen
Marie Larsen
Abstrakt og semi abstrakt
Tel: 30 25 80 49
58larsen@gmail.com

25

Steen Volfing Jacobsen
Steen Volfing Jacobsen
Akrylmalerier, tusch tegninger og skulpturer af genbrug
Tel: 20 23 69 98
Gallerivolfing@gmail.com

26

Annette Majgaard
Annette Majgaard
Amsterdam Akryl
Tel: 22 48 06 67
Annette4780@hotmail.com

29

Birthe Ahrensbach Andersen
Birthe Ahrensbach Andersen
Akryl på lærred og Decopage
Tel: 30 24 43 26
birtheahrensbachandersen@gmail.com

27

Dan Lundahl
Dan Lundahl
Moderne abstrakt billedkunst (Akryl på lærred)
Tel: 51 67 63 77
dan@kunstogkram.com

33

Gitte Berger Struntze
Gitte Berger Struntze
Malerier, figurer, Ure, plakater mm.
Tel: 51 24 08 20
gnjstruntze@mail.tele.dk

28

Tilmelding for kunstnere til Åbent Atelier

Vi åbner for tilmelding 1. marts 2022.

Find mere information omkring tilmelding på følgende link: Tilmed

Vi bruger cookies for at kunne give dig den bedste oplevelse. Ved at bruge vores side accepterer du brugen af cookies.