KUNSTNERE

Vælg kunstart
Bodil Rasmussen
Bodil Rasmussen
Tekstil
Tel: 40 76 73 31
dilledesign@gmail.com

1

Elin Steffensen
Elin Steffensen
Akryl på lærred
Tel: 61 68 05 12
Esteffensen91@gmail.com

2

Hanne Langebæk
Hanne Langebæk
Maleri
Tel: 25 14 31 72
langebaek@kunstens.gallery

3

Knud Verner Knudsen
Knud Verner Knudsen
Skulptur
Tel: 20 65 00 31
kvernerk@yahoo.dk

4

Kat Lassen
Kat Lassen
Haveskulpturer og eventyrlige historier
Tel: 22 99 69 96
katlassen@outlook.dk

5

Vivi Hjorth Hansen
Vivi Hjorth Hansen
Akryl på lærred
Tel: 29 41 62 94
info@vivispryd.dk

6

Susanne Isabella Frederiksen
Susanne Isabella Frederiksen
Malerier med collage, olie og akryl
Tel: 26 36 88 80
susanneif@hotmail.com

7

Ann Helen Stangbye Madsen
Ann Helen Stangbye Madsen
Maleri
Tel: 24 45 85 81
annhelen_stangbye@hotmail.com

8

Birgitte Bruun Rasmussen
Birgitte Bruun Rasmussen
Tekstile materialer anvendt til frit broderi, filt og tekstiltryk
Tel: 22 25 11 88
kontakt@tekstilmagi-shop.dk

9

Vibeke Rønholt
Vibeke Rønholt
Gelli prints, collager og akryl maling
vibeke.ronholt@gmail.com

10

Finn Schmøde
Finn Schmøde
Træ
Tel: 40 11 65 53
finnschmoedeart@gmail.com

11

Christine Munch Petersen
Christine Munch Petersen
Akrylmaling på lærred og trætallerkener
Tel: 53 70 46 57
christine.munch1966@gmail.com

12

Aksel Kubert
Aksel Kubert
Oliemaleri
Tel: 61 75 15 07
akselkubert@godmail.dk

13

Verner Kubert
Verner Kubert
Akryl på lærred
Tel: 21 93 50 97
verner@kubert.dk

14

Kirsten Andersen
Kirsten Andersen
Maleri
Tel: 30 40 95 01
Dragehojvej@gmail.com

15

Margit Hansen
Margit Hansen
Intuitiv maling med akryl på lærred eller akvarel på papir
Tel: 51 52 12 79
margit.h@flytown.dk

16

AnnMari Jensen
AnnMari Jensen
Akrylmalerier
Tel: 20 67 27 62
annmaribrun@gmail.com

17

Hanne Nøhr
Hanne Nøhr
Akrylmaleri, Blandform og små stenfigurer
Tel: 20 89 33 10
noehr@noehr-art.dk

18

Benny Bondo
Benny Bondo
Oliemalerier
Tel: 53 34 18 32
bondo@bondo-art.dk

19

Jørgen Peter Osted
Jørgen Peter Osted
Skulptur: Ler, granit, marmor og bronze
Tel: 23 98 00 28
peterosted@hotmail.com

20

Hanne Sørensen
Hanne Sørensen
Akryl på lærred, abstrakt, mix media
Tel: 51 89 75 44
Klinikhanne4700@gmail.com

21

Lenore Elizabeth Nielsen
Lenore Elizabeth Nielsen
Akrylmaling, akvarelmaling, mixedmedia, kul, tusch, blæk, collage
Tel: 51 37 04 32
lenorelassen@holtmail.com

22

Lotte Bak Ceramics
Lotte Bak Ceramics
Keramik – Brugsting og skulpturer i stentøj
Tel: 30 22 69 60
lottalotte@hotmail.com

23

Brad Mossman
Brad Mossman
Maleri og Tegninger – Akryl og blæk
brad@bmossman.com

24

Anke Jensen
Anke Jensen
Maleri og collage
Tel: 22 27 25 21
ankejensen@live.com

25

Anna Johansen
Anna Johansen
Skulptur, keramik og maleri
Tel: 31 36 24 65
anna@anagon.dk

26

Gert Karlson
Gert Karlson
Akryl på lærred
Tel: 51 82 38 05

27

Iben Bjerre
Iben Bjerre
Maleri
Tel: 60 88 32 03
Ibenbjerre@gmail.com

28

Kirsten Karlshøj
Kirsten Karlshøj
Abstrakt akryl på lærred
Tel: 23 62 08 13

29

Lis Krøigaard
Lis Krøigaard
Malerier
Tel: 40 92 16 60
Liskroigaard@hotmail.com

30

Laura Fog Frede
Laura Fog Frede
Akryl på lærred
Tel: 42 20 69 06
Laurafrede@hotmail.com

31

Jette Kirkeby
Jette Kirkeby
Akryl på lærred
Tel: 30 27 27 68
kirkeby@stofanet.dk

32

Birthe Ahrensbach Andersen
Birthe Ahrensbach Andersen
Akryl på lærred og Decopage
Tel: 30 24 43 26
birtheahrensbachandersen@gmail.com

33

Vagn Johansen
Vagn Johansen
Granit skulpturer
Tel: 30 33 52 41
vagnbirgit@gmail.com

34

Anette Strømsholt
Anette Strømsholt
Stentøj
Tel: 28 34 30 84
astroemsholt@hotmail.com

35

Marie Færch
Marie Færch
Akryl/olie
Tel: 22 33 30 75
m@rielyst.dk

36

Gitte Svarre Jensen
Gitte Svarre Jensen
Keramisk designer
Tel: 21 40 76 11
https://svarrejensen@gmail.com

37

Marianne Johansen
Marianne Johansen
Akrylmalerier
Tel: 29 45 42 77
marianne.torben@mail.dk

38

Gitte Berger Struntze
Gitte Berger Struntze
Malerier, figurer, Ure, plakater mm.
Tel: 51 24 08 20
gnjstruntze@mail.tele.dk

39

Tilmelding for kunstnere til Åbent Atelier

Vi åbner for tilmelding 1. marts 2022.

Find mere information omkring tilmelding på følgende link: Tilmed

Vi bruger cookies for at kunne give dig den bedste oplevelse. Ved at bruge vores side accepterer du brugen af cookies.